Hakkımızda

Hakkımızda,

idas otomatik kontrol sistemleri 2000 yılında faaliyete başlamıştır. Kurulduğu günden itibaren değişik makina imalaatçı firmalara; kablo üretim makinaları, detarjan dozajlama ve paketleme makinaları, küp şeker üretim makinaları, robot kolları gibi PLC kontrolü gereken bir çok makinanın gerekli elektrik ve enstruman donanımlarını belirleyerek makinaları çalıştırmak ve bunları kurulduğu yerlerde anahtar teslim devreye alma işleri yapmaktadır.

2003 yılında fabrika otomasyonlarına girerek Erdemir, Erdemir madencilik, İsdemir, Tofaş, Termik santraller ve bir çok gıda üreticisi firmalara uzmanlık gerektiren bir çok otomasyon işleri yapmıştır. Yapılan işlerde en kaliteli ve en ekonomik scada ve plc çözümlerini sunmak ana hedefi olmuştur.

Otomasyon yazılımı haricinde makina otomasyon sektörü içinde, başta kargo taşıma sistemleri, ağır sanayi ve gıda üreticisi firmalar olma üzere bir çok sektöre konveyör taşıma sistemleri, özel imalaat makinalar ve  fabrika otomasyon çözümleri sunmaktadır. Radyo Modem ve GPRS modem kullanarak PLC ve PC leri birbirleriyle uzaktan haberleştirme, PLC lerden alınan dataların raporlanması ve VB ortamında geliştirdiği scada yazılımları ile her zaman diğer otomasyon firmalarından farklı olmuştur.

Bugün firmamız bir çok tesise endüstriyel otomasyon sistemleri kurmaktadır. Bu konuda kendisini geliştirmiş ve Türkiyede rakipsiz olarak çalışmalarına devam etmektedir.